Jednoho krásného dne jsme dostali pozvánku od sboru Canticorum, se kterým jsme měli před lety společný koncert. Zvali nás na přehlídku amatérských sborů do Plzně. Nevím, co je k tomu vedlo. Jestli ostatní sbory odřekly nebo si na nás chtěli sami zvednout sebevědomí? Ale protože přehlídka byla nesoutěžní a navíc hodnocená odbornou porotou, souhlasili jsme. Samozřejmě jsme byli zvědaví, co nám řeknou nezaujatí lidé, když příbuzní (jediní pravidelní účastníci našich koncertů) si nedovolí nás hanit. Jestli tomu našemu malému Lokti vlastně neprokazujeme medvědí službu. Navíc už halekáme dost let na to, aby nás názor jiných nerozházel.

Zazpívali jsme skladby, o kterých si myslíme, že je umíme, např. bachovsky vážné Psallite deo nostro, francouzsky bezstarostné Jubilemus, exultemus či brazilsky temperamentní Žalm 150. Z koncertu jsme měli docela slušný pocit, nicméně stalo se něco, v co nikdo nedoufal. Znehodnocení se nekonalo (asi chtějí, abychom přijeli i za rok).

Posuďte sami, co nám napsali:
doc. Dr. Petr Ježil - I přes malý počet zpěváků má sbor plný, kompaktní a barevný zvuk.
doc. PaedDr. Zdeněk Vimr – Zajímavý, spíše „historicky“ laděný program s vyvrcholením v tvorbě soudobé. Celkově velmi sympatický výkon.
Mgr. Josef Brabenec – Sbor má svou „tvář“. Dobře se poslouchá. Sbor zvládl bez problémů i rytmicky obtížné pasáže. Dynamicky výborně odstíněno! Výborná a uměřená dramaturgie. Sboráci výborně reagují, ctí formu a dobře frázují. Gratuluji!

Jak uznáte, lepší hodnocení si seskupení dvou učitelek, jedné laborantky, studentky, živnostnice a maminky na mateřské a tří techniků, jednoho podnikatele a starosty ani nemohlo přát. Samozřejmě nám vytkli i nějaké drobnosti, ale jejich výčtem nechceme zbytečně unavovat.

Co na závěr? Milí přátelé hudby, smiřte se s tím, že i nadále budeme po okolí halekat. Alespoň do další přehlídky. A že nevíte, jak halekáme? Zde jsou dvě hodnocené ukázky.

 

 
Kdo je připojen
Právě připojeni - hostů: 71 
poslední mesíc listopad 2018 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30